При експлуатації цифрових тахографів, які все частіше встановлюються на комерційний транспорт, іноді виникають збої, які не дозволяють їм виконувати свої функції у повному обсязі. Варто розглянути деякі проблеми, які найчастіше зустрічаються, щоб знати, які заходи необхідно вжити для їх усунення.
Не виконується викидання карти водія
У випадку, якщо цифровой тахограф, встановлений в кабіні водія, відмовляється видати карту при натисканні спеціальної кнопки, або робить це через кілька разів, то слід звернутися в сервісний центр. Спроби витягти її самостійно можуть призвести до пошкодження карти або самого тахографа. У спеціалізованій майстерні буде виконана повна діагностика картрідера і будуть усунені всі проблеми. Або буде виконано його заміна. На відновлення роботи картрідера у досвідченого спеціаліста піде не більше 1-2 годин.
Принтер тахографа друкує неякісно або повністю відмовляється друкувати
При виникненні проблем з друком може знадобитися повна заміна принтера цифрового тахографа або його окремих елементів. На заміну принтера може піти близько двох годин. Ремонт пристрою можна виконати своїми силами, але краще доручити цей процес спеціалістам сервісного центру виробника пристрою.
Проблемы з екраном тахографа
При появі на дисплеї рябіння, зникненню частин символів, повної відсутності зображення, механічних пошкоджень, необхідно звернутися в сервісну службу, оскільки тільки тут можна виконати діагностику пристрою, щоб визначити рівень проблеми, знайти нобхідні комплектуючі та обладнання для її усунення.
Поломка екрана може виникнути внаслідок потрапляння в тахограф піску і вологи, стрибків напруги, втрати контакту з кабелем, вібрації, механічних впливів. Для повноцінного відновлення роботи екрану спеціалістам необхідно до двох годин часу.
Не виконується облік швидкості та пробігу
При виникненні проблем з підрахунком тахографом пробігу автомобіля, в спеціалізовану майстерню слід приїхати безпосередньо на транспортному засобі. Це пов'язано з тим, що несправність може виникнути не тільки в самому приладі, а і у датчику швидкості, або в з'єднуванні його кабелів.
Виникають розбіжності в показаннях одометра і тахографа
У разі серйозних відмінностей показів пробігу, що показую одометр і тахограф, слід виконати нове калібрування останнього, щоб розрахувати актуальне значення коефіцієнта можливої помилки.
На екрані з'являється інформація про критичні помилки
Поява на екрані помилок, які не видаляються шляхом натискання кнопки «ОК», сигналізує про те, що подальша робота з тахографом неможлива і слід негайно звернутися в спеціалізовану майстерню. Такі помилки можуть говорити про великі проблеми з приладом, усунення яких вимагає серйозного і тривалого ремонту.
Неполадки у тахографів виникають не часто, особливо, якщо використовуються прилади відомих та авторитетних виробників. Але не треба забувати і про необхідність їх регулярної перевірки, а також про профілактику, що дозволить істотно подовжити термін експлуатації цих засобів контролю та отримувати вичерпну та точну інформацію.
Залишити коментар